Autoservis Rudolf Weber s.r.o.

Servis a opravy klimatizací

Provádíme servis a opravy klimatizací, čištění a doplnění oleje a chladiva klimatizace nejmodernějším profesionálním přístrojem Valeo Clim Fill Auto, výměny a opravy kompresorů a dalších součástí klimatizace, výměny pylových filtrů, dezinfekce klimatizace.

Pravidelné kontroly celého systému, stejně tak jako drobné opravy předpokládají nezbytné servisní vybavení a odborně proškolený personál. To vše nejdete v našem autoservisu.

Servis klimatizace:

  • prověříme účinnost klimatizace
  • provedeme kontrolu, recyklaci a plnění chladiva
  • provedeme dezinfekci výparníku a výměnu pylového filtru
  • zjistíme případné netěsnosti systému klimatizace
  • provedeme drobné opravy

Systém klimatizace není nikdy zcela těsný a tak může docházet k únikům chladiva a oleje. Málo chladiva v klimatizaci má za následek nadměrné zatížení kompresoru a jeho životnost se rapidně snižuje, v neposlední řadě také stoupá spotřeba paliva. Těmto závadám lze předejít pravidelnou údržbou klimatizace.

Čistit alespoň dvakrát ročně

Klimatizace se doporučuje čistit alespoň dvakrát za rok a to na jaře, před začátkem sezony a na podzim. Nezapomínejte, že jen pravidelná údržba zajistí její správné fungování a zdravotní nezávadnost. Klimatizace vašeho vozu je neustále vystavena velkému množství nečistot, které nasává z vnějšího prostředí. Vzduch, který prochází přes nevyčištěnou klimatizaci, poté ve voze dýcháte.

Dezinfekce autoklimatizace

V okruhu klimatizace se mohou tvořit plísně a bakterie, které unikají dovnitř vozidla a vytváří nepříjemný zápach. Při provozu klimatizace vnikají drobné částečky do vzduchového systému a usazují se zejména v okolí výparníku, kde je temné a vlhké prostředí vhodné pro tvorbu plísní a bakterií. Na nečistotách usazených v těchto prostorách se po čase začnou plísně či bakterie rozkládat a zapáchají. Zápach není jen nepříjemný, ale pro některé jedince i nebezpečný. Rozkládající se bakterie mohou vyvolat u citlivějších jedinců kašel, pálení očí nebo jiné alergické reakce.

Dezinfekcí klimatizace tyto plísně a bakterie zcela zničíme a navíc provoníme okruh klimatizace. Provádíme ji na počkání a lze ji spojit i s doplněním klimatizačního okruhu chladivem.

Pravidelnou dezinfekcí autoklimatizace zamezíte vzniku plísní a bakterií v okruhu klimatizace a zápachu.
Příjem zakázek +420 777 341 050


Auto Kelly
Starilne